Приватизація — продаж обʼєктів державної та комунальній власності: рухоме та нерухоме майно, ЄМК, незавершене будівництво, об'єкти соціально-культурного призначення.
З 2018 року відбулась реформа, завдяки якій, всі аукціони по малій приватизації відбуваються в електронній торговій системі Прозоро.Продажі. Це відкрило ринок для всіх бажаючих, які можуть чесно та прозоро приймати участь в аукціонах з чіткими правилами та перемагати в конкурентній боротьбі. За 6 років понад 5 тис. нових власників, поповнили бюджет країни на 30 млрд. грн., створили нові робочі місця та додали нове життя в напівзруйновані об’єкти, перетворивши їх на сучасні та модернізовані.
Під час війни Мала приватизація принесла бюджету рекордні 5 млрд грн. Тепер, коли на фоні Малої запущена Велика приватизація, очікування підігріті ще більше, адже ТРЦ, заводи та готелі, за які зможуть позмагатися учасники аукціонів, привабливі не тільки бізнесовою цінністю, але й через прозорий механізм реалізації, який дозволить новому власнику уникнути будь-яких приводів та засад для перегляду рішень про продаж.
Один з найбільших ТРЦ Києва. На площі в понад 165 тис. кв. метрів розташовані понад 470 магазинів, 40 ресторанів, кафе, мультиплекси, кінотеатри та гігантський акваріум на 350 тисяч літрів. Побудований у 2012 році і до 2016 року зберігав статус найбільшого ТРЦ України. Англомовне видання Kyiv Post перед відкриттям ТРЦ називало цю подію «найочікуванішою для світу роздрібної торгівлі Києва». Інвестиції в будівництво у 2012 році склали близько 300 млн доларів. Російський капітал помітили в документах ще на етапі інвестицій (один з інвесторів - московська компанія “ТПС Недвижимость”, яка належить російським бізнесменам Ротенбергам). Після будівництва “ТПС Недвижимость” викупила акції у співінвестора - української UDP. А в 2019-му ⅓ активу UDP придбала назад. Врешті З березня 2023 року рішенням Вищого антикорупційного суду 66,65% акцій ТРЦ, які знаходилися в близьких до країни-агресора компанії, були передані державі.
Діяльність: проєктування об’єктів промислового та цивільного призначення, будівельно-монтажні роботи, підготовка та перепідготовка робітничих кадрів. Станом на вересень 2024 року до складу компанії входять 10 відокремлених структурних підрозділів і 11 дочірніх підприємств із загальною балансовою вартістю понад 265 млн грн. Із них:
Галузь: Хімічна промисловість.
Основна продукція: Мінеральні добрива, діоксид титану, неорганічна хімія.
Роль у економіці: Продукція підприємства забезпечує аграрний сектор України мінеральними добривами та знаходить застосування в інших галузях промисловості.
Приватизація: Фонд державного майна України оголосив стартову ціну державного пакета акцій розміром 99,9952% статутного капіталу «Сумихімпром» у розмірі 1,158 млрд гривень.
Умови приватизації:
Основна діяльність:
Основна діяльність: Розробка Вовчанського комплексного розсипного титано-цирконового родовища у Дніпропетровській області.
Ключові факти: У 2023 році підприємство було передано в управління Фонду державного майна за рішенням Вищого антикорупційного суду. Раніше комбінат належав російському мільярдеру Михайлу Шелкову. За фінансовим звітом за 2023 рік, вартість активів підприємства складає 654 млн грн. На комбінаті працює 284 людини, і частково відновлено виробництво. Підприємство виробляє сировину для виготовлення титану. Приватизація: У лютому 2023 року суд конфіскував підприємство, а уряд передав його в управління ФДМУ для підготовки до приватизації. За словами голови ФДМУ Рустема Умєрова, продаж комбінату планується наприкінці другого – на початку третього кварталу 2024 року. ФДМУ вже отримав 102 активи (переважно нерухомість та автомобілі) для приватизації. Зараз триває підготовка, включно з відновленням діяльності підприємств, сплатою податків і виплатою заробітної плати.
Основна діяльність: Підприємство, що здійснює виробництво мила, миючих засобів, побутової хімії.
Ключові факти: Підприємство було створене 22 грудня 1999 року на базі решток виробничого об'єднання «Хімпром». «Вінницяпобутхім» став нащадком Вінницького хімічного заводу, підприємства з віковою історією і одним з основних промислових об'єктів Вінниці. Приватизація: 14 лютого Кабінет міністрів ухвалив рішення включити 100% акцій Приватного акціонерного товариства «Вінницяпобутхім» до переліку об'єктів великої приватизації. Влітку 2024 року Вищий антикорупційний суд України дозволив націоналізувати зазначене підприємство, що належало підсанкційному російському АТ «Невская косметика». 100% його активів було передано в управління Фондом Державного майна України.
Зареєструйтесь та створіть особистий кабінет на електронному торгівельному майданчику НЕБ
Підготуйте пакет документів від Учасника відповідно до вимог участі в великій приватизації
Відскануйте документи та додайте до електронної заявки
Подайте разом із документами закриту цінову пропозицію, з якою ви розпочнете участь в аукціоні
Підготуйте пакет документів від Учасника відповідно до вимог участі в великій приватизації
або .... просто залишайте заявку і менеджер від НЕБ супроводить Вас по кожному кроку
НЕБ систематично моніторить та підбирає об’єкти в системі згідно запитів для інвесторів, робить автоматичні виборки активів за зазначеними Клієнтом критеріями, по цікавим для інвестицій об’єктам готує детальні презентації.
Допомагаємо Клієнту отримати та зібрати інформацію щодо об’єкту для якісного аналізу:
інформацію, якої не вистачає для прийняття рішення про купівлю об’єктів та не має у відкритих джерелах, але є у Продавця (фактичний стан, проблематика, перспективи).НЕБ допомагає отримати потрібну та якісну інформацію у продавця (державного комунального приватного).
НЕБ супроводжує Учасника всіма кроками і йому не потрібно самостійно розбиратись у процедурах:
1. Учасник обирає лот.
2. НЕБ визначає напрямок та процедуру продажу по лоту та консультує по умовах участі:
Пропонуємо стратегію участі в торгах для перемоги:
18 вересня 2024 року відбулися онлайн-торги з продажу Державного підприємства "Готель "Україна", за результатами яких до Державного бюджету надійшло 2,5 млрд гривень. З боку держави було отримано високу оцінку роботи, адже фінальна сума стала несподівано високою, адже в 2,4 раза перевищила стартову ціну.
У 2.4 рази. з 1,04 млрд. грн. до 2,5 млрд. грн.
Аукціон пройшов на платформі Прозорро.Продажі за підтримки Фонду державного майна України. За право володіти легендарним готелем змагалися три учасники. Перемогу здобуло ТОВ "Ола Файн", а Національна Електронна Біржа консультувала переможця під час угоди.
19 грудня 2024 року Фонд державного майна України (ФДМУ) провів приватизаційний аукціон, на якому націоналізоване ТОВ «Аерок» було продано за 1,89 млрд грн, що майже вдвічі перевищило стартову ціну в 965 млн грн.
ТОВ «Аерок» є одним з провідних виробників газобетонних виробів в Україні, володіючи двома заводами в Київській області (Обухів та Березань) та третім заводом у Львівській області, що знаходиться на фінальній стадії будівництва. До націоналізації компанія належала російському бізнесмену Андрію Молчанову, який перебував під санкціями.
У 2 рази. з 965 млн. грн. до 1,89 млрд. грн.
Переможцем аукціону стало ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна», що входить до групи BGV Геннадія Буткевича, співвласника мережі ... супермаркетів АТБ. Перемога стала можливою завдяки консультаціям, наданим Національною Електронною Біржею. Отримані кошти були спрямовані до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.